About

“Writing is a form of therapy, sometimes I wonder how all those who do not write, compose, or paint can manage to escape the madness, melancholia, the panic and fear which is inherent in a human situation.”

– Graham Greene

Písanie som vždy vnímala ako určitú formu úniku. Ako ventil, cez ktorý unikajú slová a fantázia, aby mohli inšpirovať iných. Niekedy v januári roku 2013 som uverejnila svoj prvý článok pod blogerskou hlavičkou Bones in Couture. Krkolomný názov mal predstavovať mňa, vznešené a temné, jemné a tvrdé zároveň. Chcela som zosúladiť dve ľudské ambivalentné stránky a cez písané riadky povzbudiť všetky ženy k tomu, aby predovšetkým milovali seba. Sama sa to učím doteraz.

Od krátkych textov som prešla k dlhším a pritom nútila ľudí skutočne čítať. Ešte stále verím v blogerskú klasiku, v ranné či večerné posedenie pri dobrom článku. Ešte stále verím v čitateľnosť módy, inšpirácie. Aj tá sa dá podať iným spôsobom.

Hlavička Bones in Couture prešla rôznymi etapami žitia i mŕtvolného ticha. Písať bez ohľadu na súkromné dianie je nereálne. V jednej chvíli sa mi totiž pootočil svet. Rozhodla som sa, pootočiť aj ten blogerský. Opustiť platformu blogspot a presťahovať sa na wordpress. Naďalej prinášať texty, ktoré majú zmysel. A aj keď som to mnohokrát chcela vzdať a napísať jednoduché koniec, niečo v mojom vnútri mi povedalo ešte nie. A tak som tu, píšuca pod vlastným pseudonymom, o vzniku ktorého vám možno niekedy porozprávam.

Turblunecie mojej blogerskej éry môžete vidieť na timeline. Zosumarizovala som svojich 5 rokov písania i nepísania. Každý jeden komentár si nesmierne cením. A aj teba, milý čitateľ.

TIMELINE.png

Čítajte a inšpirujte sa.

Advertisements