Creating the new

Otváram dvere a vpúšťam vzduch. Má sladkastú vôňu s trpkým tónom v pozadí. Usádza sa, svetielkuje pomedzi riadky, tvorí slová a z nich myšlienky. Tvorí človeka, ktorý si odpísal už mnohé, no stále nie dosť. Nikdy totiž nebude mať dosť. Slová sa nedajú vyčerpať a ich strata je len chvíľková. Vždy sa vrátia. V plnej sile, možno v nových obrysoch, objavované v celkom nepoznanej podstate. Nikdy som nevedela, čo príde ďalej. A neviem to ani teraz. Život sa vám dokáže v sekunde zmeniť, neplánujte príliš a stiahnite sa z budúcna do prítomného momentu. Len ten je našou realitou.

The secret of Change is to focus all of your energy, not on fighting the old, but on building the new. (Socrates)

Svoj predošlý blog som nechala vznášať sa vo virtuálnych vodách. Pár obľúbených článkov som ešte pridala sem, ako pripomienku vlastnej minulosti. Tá nás totiž formuje do aktuálnej podoby a áno, možno by sme sa za ňou nemali otáčať, no je našou súčasťou, tým, čím som a tým, ako práve v tejto chvíli píšem. Preto považujem za dôležité aspoň jej krátku pripomienku, záblesk padajúcej hviezdy.

Na úvod len niekoľko krátkych slov, rozvidnieva sa iným smerom. Čítajte, sledujte, inšpirujte sa a ak je to potrebné, píšte.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s